ASCENTOR Direct Search & Interim Management

Contabil Senior

Location
Bucharest (County) (RO)
Posted
07 Oct 2019
Closes
07 Nov 2019
Job category
Accounting
Industry sector
Automotive & Aviation
Contract Type
Permanent
Hours
Full Time
Travel
None

Atributii si Responsabilitati:

  • Urmareste intreaga activitate legata de bunurile SH si proceseaza documentele corespunzatoare (verificare documente, stoc, inregistrare facturi achizitii & vanzare, etc);
  • Proceseaza toate documentele aferente intrarilor-iesirilor de mijloace fixe, investitii, alte imobilizari corporale/necorporale (conturi clasa 2) inclusiv amortizarea;
  • Analizeaza si contabilizeaza toate operatiunile de leasing (inregistrarea facturilor, reevaluarea, evidenta contractelor si anexelor/scadentarelor de leasing);
  • Verifica si inregistreaza notele contabile de salarii din centralizatorul primit de la dep de resurse umane;
  •  Verifica jurnalele de TVA si intocmeste declaratiile 300, 390, 394;
  • Inregistrare reevaluare datorii si creante in valuta;
  • Intocmeste declaratiile lunare/semestriale/anuale catre BS, BASS, (100, 205, 207);
  • Participa la inventarierea bunurilor companiei.

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate;
  • Experienta relevanta in domeniu minimum 5 ani;
  • Cunoasterea legislatiei fiscale, contabilitate financiara si de gestiune;
  • Cunostinte de operare in Excel, Word, sisteme ERP (Navision reprezinta avantaj);
  • Limba engleza nivel mediu;
  • Serios, responsabil, atent la detalii.

Beneficii:

  • Transport asigurat de companie (programul de lucru este 8:00 - 17:00)
  • Bonuri de masa;
  • Asigurare de sanatate Sanaplan (Allianz);
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala