Contabil

1 day left

Recruiter
Location
Bucharest (City) (RO)
Posted
15 Nov 2017
Closes
15 Dec 2017
Job category
Accounting
Industry sector
Marketing & Advertising
Contract Type
Temporary
Hours
Full Time
Travel
None

Despre Graffiti Public Relations (Graffiti PR)

Fondată în 1997 ca parte a grupului local de comunicare BBDO, Graffiti Public Relations este una dintre cele mai performante agenții de comunicare din România.

Afiliată exclusivă a rețelei globale Ketchum în România, Graffiti PR ocupă locul trei în topul de performanță al agențiilor din industrie, după cifra de afaceri, și deține multiple recunoașteri și premii pentru eficiența, inovația și creativitatea campaniilor derulate în fiecare an sub semnătura sa.

Cu o echipă de peste 35 consultanţi, Graffiti PR oferă clienților săi, din industrii ce variază de la IT&C la petrol și gaze și de la automobile la farmaceutice, soluții complexe de comunicare, branding, advocacy și CSR.

Poziţie: Contabil

Perioada contractului: 2 ani - înlocuire pe perioada concediului maternal

Responsabilităţi:

  • Urmărirea situaţiei furnizorilor şi a clienţilor;
  • Întocmirea situaţia disponibilităţilor financiare;
  • Urmărirea taskurilor de notificare a clienţilor restanţi;
  • Optimizarea cash-flowului;
  • Defalcarea costurilor pe activităţi;
  • Monitorizarea costurilor fixe şi a celor variabile aferente activităţii;
  • Optimizarea fluxurilor în departamentul financiar-contabil;
  • Efectuarea şi verificarea înregistrărilor contabile;
  • Efectuarea operaţiunilor de închidere fiscală şi contabilă;
  • Întocmirea balanţei şi bilanţului.

Cerinţe:

  • Experienţă anterioară în contabilitate (minim 4 ani);
  • Studii superioare economice;
  • Limba engleză - nivel mediu;
  • Bune abilităţi de utilizare a pachetului MS Office;
  • Bune abilităţi de comunicare, atenţie la detalii, perseverenţă;
  • Capacitate de analiză şi sinteză;
  • Experienţa de lucru în WIZCOUNT reprezintă un avantaj.

Pachet de Beneficii:

  • Abonament medical la unul dintre cei mai cunoscuţi furnizori de servicii medicale din România;
  • Pachet de beneficii flexibile, corelat cu rolul deţinut în companie;
  • Bonus anual acordat în funcţie de performanţă.

Already uploaded your CV? Sign in to apply instantly

Upload from your computer

Or import from cloud storage

Your CV must be a .doc, .pdf, .docx, .rtf, and no bigger than 1MB

4000 characters left

By applying for a job listed on FinanceProfessionals.ro you agree to our terms and conditions and privacy policy. You should never be required to provide bank account details. If you are, please email us.