Contabil senior

5 days left

Location
Pitesti
Posted
26 Oct 2017
Closes
26 Nov 2017
Ref
Job category
Accounting, Reporting
Contract Type
Permanent
Hours
Full Time
Travel
None

EBC HR Solutions este in cautarea unui Contabil Senior cu limba franceza pentru unul din clientii sai, o companie din Pitesti ce are ca domeniu de activitate ingineria si consultanta tehnica.

Responsabilități

  • Verifica inregistrarile si soldurile in softul contabil si registrul banca, intocmeste si verifica facturile emise la clienti, facturile primite de la furnizori, realizeaza evidenta documentelor de plata si a numerarului si completeaza decontului de TVA lunar;
  • Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
  • Stabileste plata tuturor datoriilor, inclusiv a celor catre bugetul de stat, asigura intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale aferente activitatii Societatiifondul de mediu);
  • Intocmeste balante lunare si bilanturi;
  • Furnizeaza rapoarte, situatii, analize fiscale sau contabile;
  • Tine legatura cu Administratiile Financiare, Banci, Trezorerie, Fondul de mediu, Colaboratori externi (salarizare,PSI& SSM,,Medicina muncii etc).

Cerințe

  • Studii superioare;
  • Limba franceza la nivel avansat;
  • Cunostinte operare PC: Office, programe de contabilitate si gestiune;
  • Cunoasterea legislatiei contabile si fiscale in vigoare.

Oferte (bonusuri)

  • Salariu fix;
  • Mediu de lucru placut;

Already uploaded your CV? Sign in to apply instantly

Upload from your computer

Or import from cloud storage

Your CV must be a .doc, .pdf, .docx, .rtf, and no bigger than 1MB

4000 characters left

By applying for a job listed on FinanceProfessionals.ro you agree to our terms and conditions and privacy policy. You should never be required to provide bank account details. If you are, please email us.