Senior Tax Consultant

Location
Bucharest (City) (RO)
Posted
22 Nov 2017
Closes
22 Dec 2017
Job category
Tax
Industry sector
Consultancy
Contract Type
Permanent
Hours
Full Time
Travel
None

Cerinţe:

  • diplomă universitară (Ştiinţe Economice și/sau Drept);
  • bun cunoscător al legislaţiei fiscale;
  • minimum 4 ani experienţă în domeniul consultanţei fiscale, în companii de profil;
  • fluent în Engleză;
  • foarte bune abilităţi de comunicare;
  • spirit de echipă:
  • motivat pentru performanţă profesională.

Responsabilităţi:

  • consultanță și implementare a operațiunilor de reorganizare (divizări, fuziuni etc);
  • redactarea de opinii fiscale cu privirea la toate taxele și impozitele;
  • revizuiri fiscale;
  • asistenţă în cadrul inspecţiilor fiscale;
  • asistenţă în procedurile administrative (eşalonări la plată, restituiri de impozite şi taxe, compensări etc);
  • redactare contestații fiscale;
  • reprezentare în dosarele de contencios fiscal.

Already uploaded your CV? Sign in to apply instantly

Upload from your computer

Or import from cloud storage

Your CV must be a .doc, .pdf, .docx, .rtf, and no bigger than 1MB

4000 characters left

By applying for a job listed on FinanceProfessionals.ro you agree to our terms and conditions and privacy policy. You should never be required to provide bank account details. If you are, please email us.