CONTABIL SENIOR / CONTABIL EXPERIMENTAT (Timisoara)

7 days left

Location
Timisoara, Timis
Salary
Salariu negociabil
Posted
31 Aug 2017
Closes
28 Sep 2017
Ref
contabil RO
Contract Type
Permanent
Hours
Full Time
Travel
Up to 25%

CODOGNOTTO GROUP este o companie internațională de transport, logistică și intermediere mărfuri, cu 900 de angajați în 40 de filiale din 22 țări.

Cu o flotă de aproape 1200+ de camioane și o gamă largă de companii partenere ne ocupăm de transport rutier de marfă peste tot în Europa.

Codognotto Group este prezent în Spania, Franța, Italia, Austria, Germania, Ungaria, Anglia, Bulgaria, România, Ungaria, Serbia, Slovacia, Polonia, Belarus, India, Singapore, Dubai.

www.codognotto.com

Tipul Postului: Căutăm

CONTABIL SENIOR / CONTABIL EXPERIMENTAT

Locul de munca: TIMISOARA

Responsabilități:

  • Inregistrare documente financiar contabile: facturi de achizitii bunuri si servicii, NIR, verificare facturi clienti, deconturi de cheltuieli, incasari si plati in lei si in valuta conform registrului de casa , extrase de cont bancar in lei si in valuta, punctaje cu furnizorii si clientii, componenta soldului contului contabil;
  • Intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale, balanta si bilant, situatii si rapoarte financiar-contabile pentru managementul companiei, verificarea si corelarea acestora;
  • Participarea in activitatea valorificare a inventarelor, participarea la arhivarea documentelor contabile;

Cerințe:

  • Experienta minim 3-5 ani pe un post similar (experienta intr-o companie internationala reprezinta un avantaj);
  • Background solid de contabilitate statutară, raportare și cunoștințe fiscale, cu mai multe planuri de conturi și cu mai multe solduri;
  • Limba engleza sau italiana nivel avansat (verbal și scris);

Oferim:

  • Formare constant și instrumente moderne de lucru;
  • Utilizare zilnică a limbilor străine;
  • Salariu atractiv și planuri de dezvoltare;
  • Posibilitatea de a avansa în interiorul unei firme stabile și bine structurate;

Pentru aplicații, trimileți CV-ul la:  cv@codognotto.com

Apply for CONTABIL SENIOR / CONTABIL EXPERIMENTAT (Timisoara)

Already uploaded your CV? Sign in to apply instantly

Upload from your computer

Or import from cloud storage

Your CV must be a .doc, .pdf, .docx, .rtf, and no bigger than 1MB

4000 characters left

By applying for a job listed on FinanceProfessionals.ro you agree to our terms and conditions and privacy policy. You should never be required to provide bank account details. If you are, please email us.