Contabil

7 days left

Recruiter
Location
Bucharest (City) (RO)
Posted
31 Aug 2017
Closes
28 Sep 2017
Job category
Accounting
Contract Type
Permanent
Hours
Full Time
Travel
None

Candidatul ideal

- Studii superioare economice/ contabilitate finalizate;
- Experienta minim 3 ani in contabiliatea de productie
- Cunostinte relevante in domeniul financiar contabil, legislatia in vigoare;
- Foarte bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office), cunostinte operare program WinMentor/ Smartcash - avantaj
- Capacitate de analiza si sinteza a datelor, atentie la detalii;
- Persoana dinamica,ordonata, sociabila, capacitate de lucru in echipa,dorinta de perfectionare;

Descrierea jobului

- Inregistrarea in Mentor a registrelor de casa;
- Verificarea in Mentor a facturilor emise la bon fiscal clientilor;
- Intocmirea facturilor de chirie pentru spatiile inchiriate de catre societate;
- Intocmirea facturilor de comision pentru vanzarile efectuate in luna;
- Verificarea Z sfarsit de luna, verificare sold sfarsit de luna din rapoartele de gestiune cu soldul stocului cantitativ-valoric;
- Intocmirea situatiei ,,Propuneri penalizari magazine" pentru evidentierea tuturor greselilor facute in registrele de casa de catre fiecare magazin in parte;
- Rezolvare lunara a mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar din stoc;
- Intocmirea OP-urilor catre Buget;
- Intocmire declaratii (Declaratia 300/ 394/ 100)

Alte informatii

- Program: de Luni pana Vineri de la ora 9 la 18 (o ora pauza de masa);
- Locatie: Str. Profesor Gheorghe Costa-Foru;
- Anagajatorul: este unul dintre cei mai mari retaileri de incaltaminte si accesorii din piele;

Already uploaded your CV? Sign in to apply instantly

Upload from your computer

Or import from cloud storage

Your CV must be a .doc, .pdf, .docx, .rtf, and no bigger than 1MB

4000 characters left

By applying for a job listed on FinanceProfessionals.ro you agree to our terms and conditions and privacy policy. You should never be required to provide bank account details. If you are, please email us.