Contabil Productie

Recruiter
Location
Bucharest (City) (RO)
Posted
17 Aug 2017
Closes
19 Sep 2017
Job category
Accounting
Contract Type
Permanent
Hours
Full Time
Travel
None

Candidatul ideal

- Studii superioare economice/ contabilitate finalizate;
- Experienta minim 3 ani in contabiliatea de productie;
- Cunostinte relevante in domeniul financiar contabil, legislatia in vigoare;
- Foarte bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office), cunostinte operare program WinMentor/ Smartcash - avantaj;
- Capacitate de analiza si sinteza a datelor, atentie la detalii;
- Persoana dinamica,ordonata, sociabila, capacitate de lucru in echipa,dorinta de perfectionare;

Descrierea jobului

- Participa activ la desfasurarea activitatii contabile a companiei in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- Intocmeste corect si la timp toate rapoartele contabile (trasnpunerea in contabilitate a rapoartelor de productie, urmarirea calculatiei costurilor pe produs, urmarirea cheltuielilor directe si indirecte aferente procesului de productie, analiza balantei de verificare urmarindu-se transpunerea corecta a inregistrarilor contabile, intocmire si verificare registru de casa, inregistrarea tranzactiilor din extrasele bancare, intocmirea statelor de plata a salariilor, etc.), precum si inregistrarea documentelor justificative in contabilitate;
- Urmareste modificarile legislative in domeniul financiar- contabil, se asigura de aplicarea corecta a acestora si sprijina conducerea in luarea deciziilor corecte;
- Realizeaza rapoartele contabile solicitate si le pune la dispozitia managementului companiei;
- Alte sarcini trasate de catre managementul superior.

Alte informatii

- Locatie: Timpuri Noi;
- Program: de luni pana vineri de la ora 8 la 16:30, cu o jumatate de ora pauza de masa;
- Anagajatorul este unul dintre cei mai mari retaileri de incaltaminte si accesorii din piele;

Already uploaded your CV? Sign in to apply instantly

Upload from your computer

Or import from cloud storage

Your CV must be a .doc, .pdf, .docx, .rtf, and no bigger than 1MB

4000 characters left

By applying for a job listed on FinanceProfessionals.ro you agree to our terms and conditions and privacy policy. You should never be required to provide bank account details. If you are, please email us.