Financial Controller

Location
Bucharest (RO)
Posted
11 Aug 2017
Closes
12 Sep 2017
Ref
Industry sector
Retail
Contract Type
Permanent
Hours
Full Time
Travel
None

Candidatul ideal

Studii superioare in domeniul financiar/economic

Experienta: Minimum 3 ani experienta in audit sau controlling;

Cunostinte, aptitudini & abilitati:

- Cunostinte SAP, obligatoriu

– Limba engleza – nivel avansat; cunoasterea limbii germane reprezinta un avantaj;

– Experienta in retail reprezinta un avantaj;

– Cunostinte economice si financiar-contabile;

– Capacitate analitica si usurinta in lucrul cu cifrele;

– Bune cunostinte de Microsoft Excel si a pachetului Office;

– Experienta in bugetare, analiza deviatilor si realizarea rapoartelor financiare;

– Disponibilitate de lucru sustinut, in conditii de stres;

– Spirit de lucru in echipa si capacitate de comunicare;

– Flexibilitate, proactivitate, organizare;

Descrierea jobului

– Controlul cheltuielilor prin verificarea facturilor, alocarea lor pe centre de cost si analiza deviatiilor fata de buget;

– Gestionarea contractelor de inchiriere ale societatii;

– Efectuarea de analize, corectii, reconcilieri, raportari si arhivari;

– Pregatirea de rapoarte zilnice, saptamanale si lunare cu privire la activitatea de baza a companiei;

– Intocmirea si raportarea saptamanala si lunara a Cash-Flow-ului societatii;

– Participarea la inchiderea lunara si oferirea de suport in activitatea de raportare;

– Implicare in procesul de bugetare;

– Gestionarea contractelor cu furnizorii si emiterea facturilor catre client;

– Este persoana de contact in relatia cu INSSE;

– Alte atributii specifice

Already uploaded your CV? Sign in to apply instantly

Upload from your computer

Or import from cloud storage

Your CV must be a .doc, .pdf, .docx, .rtf, and no bigger than 1MB

4000 characters left

By applying for a job listed on FinanceProfessionals.ro you agree to our terms and conditions and privacy policy. You should never be required to provide bank account details. If you are, please email us.